top of page

Kraniosakrální terapie

Katerina Zagdoun Serigraphy

O metodě
KST je jemná celostní rehabilitační metoda zaměřená na podporu zdraví. Jejím smyslem je podpořit znovunalezení rovnováhy na fyzické i psychické rovině. Terapeut jemným dotekem podporuje klientovy vlastní regenerační a seberegulační mechanismy a síly.

Na jakých principech KST funguje?
Každá buňka, orgán, sval a kost bez ustání vykonává jemný pohyb v určitém rytmu. Tyto pohyby a rytmy terapeut svýma citlivýma rukama vnímá kdekoliv na těle klienta. Terapeut v rámci ošetření těmto pohybům a rytmům naslouchá a podporuje jejich vyladění do optimální plynulosti a síly. Nic do systému klienta nevkládá a ani z něj nic neodebírá.

S čím nejčastěji přicházejí klienti na KST?
Témata jsou různorodá, někoho spíše zavolají obtíže fyzického těla, jiného spíše psychika. Častým důvodem vyhledání KST jsou klasickou medicínou neléčitelné a chronické nemoci, bolesti zad, hlavy, kloubů, podpora při regeneraci úrazů, dlouhodobé stresy, emocionální traumata, úzkosti, strachy, deprese, vyčerpání, panika, únava. KST může podpořit člověka procházejícího náročnými životními změnami a při jejich integraci. U dětí je to například podpora správného růstu zubů či poruchy pozornosti.

Pro koho je KST vhodná?
Pro širokou škálu klientů v jakémkoliv věku, od miminek po seniory. KST je skvělá pro těhotné ženy, umožňuje prohloubit vztah s miminkem a též podpoří přípravu ženy a miminka k porodu.  


Jak vypadá ošetření KST?
Při ošetření je klient pohodlně oblečený, obvykle leží na zádech na masérském stole přikrytý dekou (dá se ošetřovat i na boku či vsedě). Terapeut se dotýká klientova těla jemnými příjemnými doteky. Klient se hluboce uvolňuje na fyzické i psychické rovině. Důležitou součástí ošetření je i úvodní a závěrečný podporující rozhovor.

Více o metodě ZDE.


Co znamená KST pro mě?
Navázání hlubokého spojení se svou podstatou a se svým vrozeným plánem léčení. Je to jemný, neinvazivní, rehabilitační a přece tak hluboce působící přístup k ošetření člověka jako celistvé bytosti. Díky KST se klient může dostat přesně tam, kam si dovolí. Klidně až obrazně řečeno ke spočinutí u svého pramene zdraví a vykoupání se v něm. Slova, která vnímám jsou Bezpečí, Klid, Ticho, Důvěra, Vztah, Dotek, Jemnost, Laskavost, Soucit, Lidství, Prostor, Respekt, Jedinečnost, Přítomnost, Celistvost. 

bottom of page